Určitě se shodneme na tom, že by se nikdo z nás nechtěl dobrovolně stát bezdomovcem. Nikdo by nechtěl žít někde na ulici a spát pod mostem bez prakticky jakýchkoliv životních jistot, jež člověku nabízí střecha nad hlavou. A vzhledem k této skutečnosti tedy nezbývá našim lidem nic jiného, než si někde sehnat bydlení. Někdo bydlí u rodičů nebo příbuzných, někdo v podnájmu, někdo v pronajatém bytě a ti šťastnější pak v družstevním bytě či jimi vlastněné nemovitosti.
To poslední je pochopitelně ideál, a to ať už jde o byt nebo dům. Protože jakmile člověku jeho objekt patří, má tento nesporné jistoty, jež jsou pro život zásadní. Někoho takového nemůže žádný majitel nemovitosti vystěhovat, protože nikdo nebude vyhánět z domova sám sebe, tento má v oné nemovitosti nesporný cenný majetek, na který mu nemůže nikdo sáhnout.
Jenže koupit si vlastní nemovitost není jenom tak. K tomu je třeba nahromadit značnou sumu peněz, protože něco takového vyjde draho.
A když chce někdo bydlet, ale ony miliony našetřené nemá? Pak se to dá vyřešit třeba tak, že si onen jedinec vezme hypotéku a za tu si své obydlí koupí.
Taková hypotéka na bydlení tudíž může leckomu náramně prospět. Samozřejmě ale jedině tehdy, když na ni vzhledem ke svým finančním poměrům dosáhne, což ale není pravidlem. A proto se určitě často hodí hypotéka od nebankovní společnosti, která se poskytuje za daleko flexibilnějších podmínek než půjčky bankovní. Zde se zkrátka musí dát do zástavy coby záruka splácení nemovitost, což je ale vlastně spolu se schopností splácet to jediné, na čem tu záleží. I nad vcelku nízkými příjmy, i nad záznamy v registrech dlužníků či exekucemi se tu dá přimhouřit oko.
A proto si lidé často půjčují na bydlení právě u této nebankovní společnosti. Tady se totiž téměř jistě uspěje a člověk se nemusí přesouvat z podnájmu do podnájmu, bydlet doživotně u maminky nebo se dokonce smířit s osudem bezdomovce.